• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/MADDEveMANA
 maddevemana-logo

Madde ve Mana


iyiliği artırmak , kötülüğü azaltmak için..
Üyelik Girişi
Enes Topgül'ün kaleminden "RAVİ" 2. baskısı çıktı !
M. Enes Topgül'ün roman tarzındaki bu yeni kitabı, henüz ilk ayındayken ilk baskısını tüketerek 2. baskıya geçti..“Bana hocam, ona da onun hocası, ona da onun hocası… şöyle rivayet etti…”

Bir ilim yolcusunun Semerkant’tan başlayıp Buhara’ya, Merv’e, Basra’ya, Rey’e, Haremeyn’e ve daha nice merkeze uğrayarak kâh ferahlık kâh meşakkat içerisinde geçen rihlesi ve tek tanığı kendi derlediği risale hacmindeki bir günce.

Ömür, macera, ilim… Her şey biter, yazı kalır.

Elinizdeki kitapta yazar “gerçekten kurmacaya” uzanan post-modern bir anlatı ortaya koyuyor. Kimi zaman hâkim bakış açısıyla isimsiz kahramanın bir gününe ve hayat akışına, kimi zaman bizzat genç ilim tâlibinin kendi gözünden hadis halkalarına, derslerin işleniş usullerine, dönemin âlimlerine, birbiri ile temas eden farklı çevrelere tanıklık ediyoruz. Kimi zaman da risalenin bitmeyen serüvenine ortak oluyoruz.

Romanla akademik bir araştırma arasında gidip gelen bu melez metin, sadece hadis tarihine ilgi duyanlar için değil, İslami ilimler ve ortaçağ İslam kültür tarihiyle ilgilenenler için de dönemin ruhuna dokunmaya imkânı sunuyor.Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü ile söyleşi: https://www.youtube.com/watch?v=DGYii5C-UGc

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=czwAdj2w3fk

TVNET PROGRAMI: https://www.youtube.com/watch?v=jYO4ZyiT0fw 


LINK: https://www.kitapyurdu.com/kitap/ravi-amp-hicri-ikinci-yuzyilda-bir-muhaddisin-ilim-seruveni/594816.html&filter_name=ravi

  
1182 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret30823