• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/MADDEveMANA
 maddevemana-logo

Madde ve Mana


iyiliği artırmak , kötülüğü azaltmak için..
Üyelik Girişi
MaddeveMana nedir, ne değildir ?

Merhabalar,

Çok abartılan ve kıymetli vakitleri ziyan ettiren pek çok politik vb gündemlerin arasında, aslında hepimizi ve toplumu derinden etkileyen ve etkileyecek olan sosyal, kültürel, teknolojik konular (ve problemler) ve bunlara ilişkin bugün söylenmesi gereken ve yakın geleceğe / nesillerimize not düşmemiz gereken sorumluluk alanlarımız var..

Aramızda bu grubu geçmişten bilenler de var, yeni katılanlar da var.. belki de katılacak olanlar da.. Aşağıdaki “MvM nedir – ne değildir” belgesinde de gördüğünüz üzere, ana fikrimiz, her konuda ama her konuda, dengeli-orta yol-vasat anlayışı ve çizgiyi keşfedip bulup çıkartmak ve sunmaktır.. Yani her meselede, ya   tamamen dışlıyor, önemsemiyor, önyargı ile itiyor ve küçümsüyoruz – ya da gereğinden fazla büyütüp kutsayarak takıntı/saplantı haline getiriyoruz..

Aşağıda sadece temel konu başlıkları var.. Her başlık altında alt başlıklar düşünerek, herkes dilediği alanları seçebilir.. Yeni ana başlık da önerebilirsiniz.. İşin özü; herkes kendine uygun 1 veya 2 alan seçip, yetkin uzmanlara ait (Türk ve yabancı)  kitap ve makale okumaları yaparak ve ilgili videolar izleyerek notlar alacak ve belli periyotlarla grup ile paylaşacak. (kaynak göstererek)

 

 

Ar-Ge Masaları

          İslami kavramlar

          Teknoloji ve Yapay Zeka

          Mitoloji

          Psikoloji - Psikanaliz, Psikoterapi

          Bütün alt dallarıyla "Tarih"

          Madenler/elementler , simya

          Felsefi konular
          .
          .
          .

 maddevemana-nedir-ne-degildir
  
682 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret30821