• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/MADDEveMANA
maddevemana

iyiliği artırmak , kötülüğü azaltmak için..
Üyelik Girişi

Hakkımızda

21 Mayıs 2019  -  16 Ramazan 1440Derdimiz, kendimizi - neslimizi - çevremizi kötülüklerden koruyarak doğru dürüst yaşamak. (Asr suresi)


Gayemiz, bu yolda hiç sapmadan yürüyebilmek ve birbirimizle yardımlaşmak.Eskiden pek çok isim altında bu mecralarda bulunmuştuk. Mesela; elektrosufi, çizgi dergisi gibi... Sonradan, bu isim (yani "maddevemana") ortak paydamız gibi oldu..


Fakat eskiden, yaşımız küçükken (yani toy iken) hemen hemen her konuda aceleci ve bütüncül olmayan düşünceler ve davranışlar içinde olduğumuzu itiraf etmemiz gerek.. 


Şimdi ise, hiçbir şey eskisi gibi değil !


Var oluşumuz ile birlikte bize emanet edilen pek çok nimet var ve bunun farkında olabilmek için de İLMe ihtiyacımız var.


İlmi de asli kaynaklardan öğrenme ve gerçek ilim ehlinin tecrübelerinden istifade ederek içselleştirme gibi bir zorunluluğumuz var. Zira tarih boyunca olduğu gibi, günümüzde de sahte hocacıklar, sahte şeyhcikler, aceleci kişilikler, haddini bilmez sefihler, kasıtlı ya da gafilce konuşan saptırıcı imamlar bulunmakta.. Islah ettiklerini söyleseler de aslında ifsad eden, hakiki ilim yerine bol bol malumat okumuş olan kitap yüklü ama içi boş kanaat önderleri..!


İşte bütün bu kötü tecrübeleri bir kenara bırakıp, kendi özümüze ve irfanımıza dönelim ve ilim kapısının eşiğine baş koymuş öğrenciler olarak kelimelerimizi/kavramlarımızı asıl ve iç anlamlarıyla kavrayıp, din ve düşünce hayatımızı doğru ve sağlıklı bir biçimde inşa edelim istedik…


İyiliği artırmak ve kötülüğü azaltmak için... Hep birlikte...
Samet K.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret15938